Vrapçişte İlköğretim Okulu Vrapçişte Futbol Kulübü Pazarce.COM - Online İlan Sitesi
Giriş

Arınç öve öve bitiremedi!

Üsküp'teki 7. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları Makedonya finallerine katılan TBMM eski Başkanı Bülent Arınç'tan övgü dolu sözler...

Üsküp'teki 7. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları Makedonya finallerine katılan TBMM eski Başkanı Bülent Arınç, "Yahya Kemal Kolejleri'nden feyz almış gençler, Makedonya'nın geleceğinde en önemli rolleri üstlenmelidirler." dedi.
Finallere 230 öğrenci katıldı. Yarışma, temel seviye, orta seviye, ileri seviye, şiir, şarkı ve özel beceriden olmak üzere toplam 7 dalda yapıldı. On öğrenci, 6 Haziran'da Türkiye'de yapılacak 7. Uluslarası Türkçe Olimpiyatlarına katılmaya hak kazandı. Makedonya Opera ve Bale Salonunda yapılan finale çok sayıda misafir katıldı. Bu yılki finallerin özel konuğu Bülent Arınç oldu.

{youtube}nDibeJpJESA{/youtube}

Bülent Arınç, Makedonya'da faaliyet gösteren Yahya Kemal Kolejleri'nin iki ülke arasındaki dostane ilişkiler noktasında önemli rol teşkil ettiğini ve bu okulda yetişen çocukların bir gün Makedonya'nın yönetim kademesinde roller alabileceklerine dikkat çekti.

Arınç, "Yahya Kemal Kolejleri öğretmenleriyle, öğrencileriyle ve velileriyle Türkiye ile Makedonya arasındaki en önemli dostluk köprüsünü oluşturuyor. Tarihten gelen beraberliğimizi bu okullarımız vasıtasıyla tekrar yenilemiş ve güçlendirmiş oluyoruz. Okullarımızın çok değerli öğrencileri var çok nitelikli bir eğitim alıyorlar." diye konuştu.

Türkçe Olimpiyatları'nın 7 senedir yapıldığının altını çizen Bülent Arınç, "Bu sene 115 ülkeden katılımcı olacak. Bunlardan sadece biri Makedonya. Önünüze bir harita alın ve elinizi koyduğunuz her yerden aynen Yahya Kemal Liseleri gibi Türk liseleri var. Buralardan bu güzel çocuklarımız geliyor." şeklinde konuştu.

Devlet Bakanı Hadi Nezir de, 1996 yılında oğlunu Yahya Kemal Koleji'ne kaydettiğini ve oğlunu bu okula emanet ettiği için çok mutlu olduğunu ifade etti. Bakan Nezir, Yahya Kemal Kolejlerinin ülkedeki eğitime büyük katkı sağladığını ve çocuklarını Yahya kemal Kolejlerine emanet etmenin büyük bir mutluluk kaynağı teşkil ettiğini beyan etti.

Yahya Kemal Kolejleri Genel Müdürü Yakup Arslan ise, "1996 yılında açılan Yahya Kemal Liseleri bugün 777 öğrencisi, 3 lisesi, 1 ilkokulu, 119 çalışanı ile Makedonya'ya hizmet vermeye çalışıyor. En önemli misyonlarımızdan bir tanesi dil, din, milliyet, cinsiyet ayırımı yapmaksızın Makedonya'nın tüm renklerini bir çatı altında toplamak, insanların birbirlerini daha iyi tanıyarak kaynaşmalarını sağlamak ve daha mutlu, müreffeh bir gelecek oluşumuna katkıda bulunmaktır." şeklinde konuştu.CİHAN
Son DüzenlenmePazartesi, 16 Mart 2009 20:22
Sportbook sites http://gbetting.co.uk/sport with register bonuses.

Banner 468 x 60 px