Vrapçişte İlköğretim Okulu Vrapçişte Futbol Kulübü Pazarce.COM - Online İlan Sitesi
Giriş

Çocuğunuz diş fırçalamaya nasıl alışacak?

Çocugunuzun Diş Fırçalamaya nasıl alışacakÇocukluk çağlarında kazandırılan diş fırçalama alışkanlığı, ömür boyu sürecek sağlıklı bir ağız bakımının temelini oluşturacaktır.

Uzmanlar, diş fırçalama alışkanlığının çocukluk çağlarında başlayan önemli bir süreç olduğuna dikkat çekiyor. Hareketli, aktif ve kimi zamanda söz dinlemeyen bu afacanlara diş fırçalama alışkanlığını kazandırmak kolay olmasa gerek!

Diş fırçası kullanımı arka dişlerinin çıkmasından sonra (ortalama 2,5 – 3 yaşında ) başlanmasının uygun olduğunu belirten diş hekimleri, okul öncesi çocuklarda diş fırçalama için bir teknik uygulatmanın zorluğuna dikkat çekiyor. Günde 2 kere sabah ve akşam olmak üzere eğlenceli bir hale getirilebilecek ve bir oyun gibi algılamaları sağlanabilecek bir yöntem çocuğunuz üzerinde etkili olabilir.

Diş fırçalama alışkanlığını kazandırmanın birkaç pratik ipucu;

  • Çocuğunuz dişlerini fırçalarken mutlaka kontrolünüz altında olmasına dikkat edin. Bu esnada sizin de dişlerinizi fırçalamanız onu özendirecektir.
  • Dişi fırçası seçiminde onun sevdi renkleri tercih edin hatta seçim esnasında yanınıza onu da alın.
  • Farklı renklerde diş macunları işinizi kolaylaştırabilir.
  • Dişlerini düzenli fırçaladığında onu ödüllendirin.
  • 2 dakikalık bir zaman dilimi diş fırçalama işlemi için idealdir. Bu süreyi doldurmasına çabalayın ve çeşitli kum saatleriyle oyun oynarmış gibi zaman tutmasını öğretin.
  • Dişlerini fırçaladığı zaman ne kadar güzel olduğunu ona söyleyin ve aynada dişlerine bakmasını sağlayın.
  • Diş hekimiyle tanışması ne kadar erken olursa, her şey o kadar sağlıklı ilerler.
  • 6 ayda bir kontrole götürülmesi hekimle yakın bir bağ kurması içinde önemlidir. Böylelikle ağız ve diş sağlığı hakkında da bilgi takibi yapmış olursunuz.
Son DüzenlenmePazartesi, 14 Mart 2011 12:22
Sportbook sites http://gbetting.co.uk/sport with register bonuses.

Banner 468 x 60 px